RN73H2BTTD7773C25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2BTTD7773C25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 777K OHM 0.25% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.16795
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:777 kOhms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
MCT06030C6193FP50S

MCT06030C6193FP50S

Vishay / Beyschlag

RES 619K OHM 1% 1/8W 0603

На залиха: 6.325.110

$0.01581

ERJ-S1DJ564U

ERJ-S1DJ564U

Panasonic

RES SMD 560K OHM 5% 3/4W 2010

На залиха: 1.142.074

$0.08756

WK73S2HTTE30L9F

WK73S2HTTE30L9F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 30.9M OHM 1% 1W 2010

На залиха: 805.152

$0.12420

WU732BTTD16L0F

WU732BTTD16L0F

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR WIDE TERMINAL THICKFILM

На залиха: 153.846

$0.65000

ERJ-U03J362V

ERJ-U03J362V

Panasonic

RES 3.6K OHM 5% 1/10W 0603 SMD

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RT1206BRD07680KL

RT1206BRD07680KL

Yageo

RES SMD 680K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 161.290

$0.62000

RN73C1J29K4BTG

RN73C1J29K4BTG

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 29.4KOHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 102.593

$0.97472

RT0603WRC072KL

RT0603WRC072KL

Yageo

RES SMD 2K OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 297.212

$0.33646

RN73R1JTTD9100B10

RN73R1JTTD9100B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 910 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 484.848

$0.20625

RNCF0603BTE27K4

RNCF0603BTE27K4

Stackpole Electronics, Inc.

RES 27.4K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 2.339.181

$0.04275

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв