RK73B2BTTD331J

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RK73B2BTTD331J
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 330 OHM 5% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
44535
Единечната цена
$0.10000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RK73B
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:330 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CR02824J

CR02824J

Meritek

RES SMD 820K OHM 5% 3/4W 2010

На залиха: 4.664.179

$0.02144

RNCF0402DTE33R2

RNCF0402DTE33R2

Stackpole Electronics, Inc.

RES 33.2 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 8.196.721

$0.01220

RN73R1JTTD1182D10

RN73R1JTTD1182D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 11.8K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 802.568

$0.12460

AA0402JR-0739KL

AA0402JR-0739KL

Yageo

RES SMD 39K OHM 5% 1/16W 0402

На залиха: 19.531.250

$0.00512

SM2615FT20L0

SM2615FT20L0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 0.02 OHM 1% 1W 2615

На залиха: 174.855

$0.57190

CRCW060310R0FKEAC

CRCW060310R0FKEAC

Vishay / Dale

RES 10 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RM12F1374CT

RM12F1374CT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

RES SMD 1.37M OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 10.000.000

$0.01000

WSL20101L000JEA18

WSL20101L000JEA18

Vishay / Dale

RES 0.001 OHM 5% 1W 2010

На залиха: 144.300

$0.69300

RT1206WRB07215RL

RT1206WRB07215RL

Yageo

RES SMD 215 OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 86.269

$1.27507

RN73R1ETTP1622C25

RN73R1ETTP1622C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 16.2K OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 1.059.322

$0.09440

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв