RK73H1HTTC1782D

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RK73H1HTTC1782D
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 17.8K OHM 0.5% 1/20W 0201
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.04356
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RK73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:17.8 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.05W, 1/20W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0201 (0603 Metric)
 • добавувач уред пакет:0201
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
 • висина - седење (макс):0.010" (0.26mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRCW20101K15FKTF

CRCW20101K15FKTF

Vishay / Dale

RES SMD 1.15K OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 1.159.420

$0.08625

RG1005V-3240-W-T5

RG1005V-3240-W-T5

Susumu

RES SMD 324 OHM 0.05% 1/16W 0402

На залиха: 106.443

$1.03341

CRCW251220R5FKEGHP

CRCW251220R5FKEGHP

Vishay / Dale

RES SMD 20.5 OHM 1% 1.5W 2512

На залиха: 447.807

$0.22331

AA1218FK-071R82L

AA1218FK-071R82L

Yageo

RES SMD 1.82 OHM 1W 1812 WIDE

На залиха: 507.846

$0.19691

RN73R2ETTD8250D25

RN73R2ETTD8250D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 601.503

$0.16625

CRCW08051M54DHEAP

CRCW08051M54DHEAP

Vishay / Dale

RES SMD 1.54M OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 2.898.550

$0.03450

RN73R2ATTD2871F100

RN73R2ATTD2871F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.87K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

ERJ-H2RD2672X

ERJ-H2RD2672X

Panasonic

RES 26.7K OHM 0.5% 1/10W 0402

На залиха: 2.665.955

$0.03751

RS73F1JTTD1782D

RS73F1JTTD1782D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 17.8K OHM 0.5% 1/5W 0603

На залиха: 1.906.941

$0.05244

RN73R2ATTD60R4C25

RN73R2ATTD60R4C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 60.4 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 976.562

$0.10240

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв