MCU08050D3900BP500

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MCU08050D3900BP500
Производителот
Vishay / Beyschlag
Опис
RES SMD 390 OHM 0.1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.08568
Листови со податоци онлајн
MCU08050D3900BP500 PDF
 • серија:MCU - Precision
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:390 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
HV73V2BTTD156J

HV73V2BTTD156J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 15M OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 1.073.537

$0.09315

RN73H2ETTD12R4F25

RN73H2ETTD12R4F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 12.4 OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

$0.20625

RC0805FR-0771K5L

RC0805FR-0771K5L

Yageo

RES SMD 71.5K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

TNPU1206931RAZEN00

TNPU1206931RAZEN00

Vishay / Dale

RES SMD 931 OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 66.756

$1.64778

RS73F2BTTD2263C

RS73F2BTTD2263C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 226K OHM 0.25% 1/3W 1206

На залиха: 681.059

$0.14683

RC2512FK-07205RL

RC2512FK-07205RL

Yageo

RES SMD 205 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 1.638.269

$0.06104

RG3216N-4991-D-T5

RG3216N-4991-D-T5

Susumu

RES SMD 4.99K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 716.075

$0.13965

SMF747KJT

SMF747KJT

TE Connectivity AMP Connectors

SMF 7W 47K 5% TAPED

На залиха: 47.619

$2.31000

MMP100FRF4K02

MMP100FRF4K02

Yageo

RES SMD 1% 1W MELF

На залиха: 1.018.537

$0.09818

RMCF0201FT10M0

RMCF0201FT10M0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 10M OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 17.574.692

$0.00569

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв