RT1206BRC0730K9L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT1206BRC0730K9L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 30.9K OHM 0.1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.22950
Листови со податоци онлајн
RT1206BRC0730K9L PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:30.9 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±15ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERA-2ARB1271X

ERA-2ARB1271X

Panasonic

RES SMD 1.27KOHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 140.845

$0.71000

RC1608F224CS

RC1608F224CS

Samsung Electro-Mechanics

RES SMD 220K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H2ETTD4322D100

RN73H2ETTD4322D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 43.2K OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

$0.20625

RUT1005JR470CS

RUT1005JR470CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 0.47 OHM 5% 1/10W 0402

На залиха: 2.233.638

$0.04477

RC0402FR-072K8L

RC0402FR-072K8L

Yageo

RES SMD 2.8K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

CR014750F

CR014750F

Meritek

RES SMD 475 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 2.820.078

$0.03546

RN73H1ETTP1072D50

RN73H1ETTP1072D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 10.7K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 1.275.510

$0.07840

RT0402CRE07422RL

RT0402CRE07422RL

Yageo

RES SMD 422 OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 2.482.005

$0.04029

RT0603FRD07390RL

RT0603FRD07390RL

Yageo

RES SMD 390 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 6.242.197

$0.01602

RCL12185K49FKEK

RCL12185K49FKEK

Vishay / Dale

RES SMD 5.49K OHM 1W 1812 WIDE

На залиха: 920.132

$0.10868

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв