RMCF0402FT7R15

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RMCF0402FT7R15
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 7.15 OHM 1% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
6591
Единечната цена
$0.10000
Листови со податоци онлајн
RMCF0402FT7R15 PDF
 • серија:RMCF
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:7.15 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
AA0402FR-077M5L

AA0402FR-077M5L

Yageo

RES SMD 7.5M OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 14.792.899

$0.00676

RT0805CRD0718R2L

RT0805CRD0718R2L

Yageo

RES SMD 18.2 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 1.519.064

$0.06583

CRCW04022K05FKED

CRCW04022K05FKED

Vishay / Dale

RES SMD 2.05K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RCL1218196KFKEK

RCL1218196KFKEK

Vishay / Dale

RES SMD 196K OHM 1W 1812 WIDE

На залиха: 920.132

$0.10868

RL2010FK-070R715L

RL2010FK-070R715L

Yageo

RES 0.715 OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 931.098

$0.10740

CRCW251230K0FKEGHP

CRCW251230K0FKEGHP

Vishay / Dale

RES SMD 30K OHM 1% 1.5W 2512

На залиха: 447.807

$0.22331

AF0201FR-0721K5L

AF0201FR-0721K5L

Yageo

RES SMD 21.5K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 5.747.126

$0.01740

RK73G2ATTD9092C

RK73G2ATTD9092C

KOA Speer Electronics, Inc.

THICKFILM RESISTOR 0805

На залиха: 2.898.550

$0.03450

MMB02070C1002FB700

MMB02070C1002FB700

Vishay / Beyschlag

RES SMD 10K OHM 1% 1W 0207

На залиха: 208.333

$0.48000

CHP0805L1500FBT

CHP0805L1500FBT

Vishay / Sfernice

RES SMD THICK FILM 0805

На залиха: 32.116

$3.73640

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв