SR732ATTD4R87D

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SR732ATTD4R87D
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
CURRENT SENSE RESISTOR
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.11305
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:SR73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:4.87 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.333W, 1/3W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RK73G1JTTD8871F

RK73G1JTTD8871F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 8.87K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 2.525.252

$0.03960

AT0402DRD077K87L

AT0402DRD077K87L

Yageo

RES SMD 7.87KOHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 2.972.651

$0.03364

CRCW201043R0JNTF

CRCW201043R0JNTF

Vishay / Dale

RES SMD 43 OHM 5% 3/4W 2010

На залиха: 1.449.275

$0.06900

ERA-2APB3320X

ERA-2APB3320X

Panasonic

RES SMD 332 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 156.250

$0.64000

RC0603FR-07143RL

RC0603FR-07143RL

Yageo

RES SMD 143 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

ERJ-S02F1004X

ERJ-S02F1004X

Panasonic

RES SMD 1M OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 1.931.620

$0.05177

RN73H2BTTD56R9B10

RN73H2BTTD56R9B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 56.9 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 273.410

$0.36575

M55342E06B475DRWS

M55342E06B475DRWS

Vishay / Dale

RES SMD 475 OHM 1% 0.15W 0705

На залиха: 10.500

$10.47600

RCP0603W100RGEB

RCP0603W100RGEB

Vishay / Dale

RES SMD 100 OHM 2% 1.5W 0603

На залиха: 55.555

$1.98000

HV732ATTD684G

HV732ATTD684G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 680K OHM 2% 1/8W 0805

На залиха: 1.171.097

$0.08539

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв