ERJ-P08F1780V

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-P08F1780V
Производителот
Panasonic
Опис
RES SMD 178 OHM 1% 2/3W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.03069
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:ERJ-P08
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:178 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.667W, 2/3W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RP73D2B1K47BTDF

RP73D2B1K47BTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 1.47K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 308.851

$0.32378

SR732ARTTDR75J

SR732ARTTDR75J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 750M OHM 5% 1/3W 0805

На залиха: 1.215.362

$0.08228

RN73H2BTTD4421B10

RN73H2BTTD4421B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.42K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 273.410

$0.36575

RNCF0805BTE100K

RNCF0805BTE100K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 100K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.851.851

$0.05400

RG1608N-3921-W-T5

RG1608N-3921-W-T5

Susumu

RES SMD 3.92K OHM 1/10W 0603

На залиха: 358.037

$0.27930

TNPU1206294KBZEN00

TNPU1206294KBZEN00

Vishay / Dale

RES SMD 294K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 88.239

$1.24661

RN73H2BTTD2260D50

RN73H2BTTD2260D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 226 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

RC2012J512CS

RC2012J512CS

Samsung Electro-Mechanics

RES SMD 5.1K OHM 5% 1/8W 0805

На залиха: 8.019.246

$0.01247

ERJ-P06J1R5V

ERJ-P06J1R5V

Panasonic

RES SMD 1.5 OHM 5% 1/2W 0805

На залиха: 7.429.420

$0.01346

RN73R1JTTD3791A25

RN73R1JTTD3791A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.79K OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 404.040

$0.24750

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв