CR1206-FX-1212ELF

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CR1206-FX-1212ELF
Производителот
J.W. Miller / Bourns
Опис
RES SMD 12.1K OHM 1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
24575
Единечната цена
$0.10000
Листови со податоци онлајн
CR1206-FX-1212ELF PDF
 • серија:CR1206
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:12.1 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.030" (0.75mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
TNPW060312K4BEEN

TNPW060312K4BEEN

Vishay / Dale

RES 12.4K OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 322.061

$0.31050

RN73C1E3K4BTG

RN73C1E3K4BTG

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 3.4K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 97.338

$1.13008

TNPW12104K32BEEA

TNPW12104K32BEEA

Vishay / Dale

RES 4.32K OHM 0.1% 1/2W 1210

На залиха: 203.210

$0.49210

RK73G2ATTD5491D

RK73G2ATTD5491D

KOA Speer Electronics, Inc.

THICKFILM RESISTOR 0805

На залиха: 2.898.550

$0.03450

RN73R2ETTD68R1A25

RN73R2ETTD68R1A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 283.728

$0.35245

RNCF0603DTC147R

RNCF0603DTC147R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 147 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 6.666.666

$0.01500

ERJ-P08D2433V

ERJ-P08D2433V

Panasonic

RES SMD 243 KOHM 0.5% 2/3W 1206

На залиха: 2.434.274

$0.04108

SFR01MZPF1503

SFR01MZPF1503

ROHM Semiconductor

RES 150K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R2BTTD1693C50

RN73R2BTTD1693C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 169K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 744.047

$0.13440

RN73C2A118RBTG

RN73C2A118RBTG

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 118 OHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 102.593

$0.97472

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв