RN73R1JTTD4483D25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R1JTTD4483D25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 448K OHM 0.5% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.04320
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:448 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CHP0603K46R4FGT

CHP0603K46R4FGT

Vishay / Sfernice

RES SMD THICK FILM 0603

На залиха: 25.235

$5.15150

M55342K09B210ARBS

M55342K09B210ARBS

Vishay / Dale

RES SMD 210 OHM 0.1% 1W 2512

На залиха: 8.547

$12.87000

RCL04061K80FKEA

RCL04061K80FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 1.8K OHM 1/4W 0604 WIDE

На залиха: 5.219.206

$0.01916

RN73H1JTTD20R3C50

RN73H1JTTD20R3C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 20.3 OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 992.063

$0.10080

PNM0402E5001BST1

PNM0402E5001BST1

Vishay / Dale

RES SMD 5K OHM 0.1% 1/20W 0402

На залиха: 102.040

$0.98000

RNCF0402DTE22R6

RNCF0402DTE22R6

Stackpole Electronics, Inc.

RES 22.6 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 8.196.721

$0.01220

RNCF0402DTC47R5

RNCF0402DTC47R5

Stackpole Electronics, Inc.

RES 47.5 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 7.142.857

$0.01400

RN73H1JTTD6980F25

RN73H1JTTD6980F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 698 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

M55342E12B140DRWS

M55342E12B140DRWS

Vishay / Dale

RES SMD 140 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 9.985

$11.01600

SMM02040C3400FB000

SMM02040C3400FB000

Vishay / Beyschlag

RES 340 OHM 1% 1/4W MELF 0204

На залиха: 3.759.398

$0.02660

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв