PAT0805E2371BST1

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
PAT0805E2371BST1
Производителот
Vishay
Опис
RES SMD 2.37K OHM 0.1% 1/5W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.31050
Листови со податоци онлајн
PAT0805E2371BST1 PDF
 • серија:PAT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2.37 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.2W, 1/5W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
 • висина - седење (макс):0.018" (0.46mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERJ-S03F3321V

ERJ-S03F3321V

Panasonic

RES SMD 3.32K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 4.113.533

$0.02431

RG1608P-3482-B-T5

RG1608P-3482-B-T5

Susumu

RES SMD 34.8KOHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 208.333

$0.48000

RNCF0402DTC464R

RNCF0402DTC464R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 464 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 7.142.857

$0.01400

M55342H06B24A9RBS

M55342H06B24A9RBS

Vishay / Dale

RES SMD 24.9 OHM 0.1% 0.15W 0705

На залиха: 10.500

$10.47600

PHP00805E6812BBT1

PHP00805E6812BBT1

Vishay

RES SMD 68.1K OHM 0.1% 5/8W 0805

На залиха: 156.445

$0.63920

CRCW12063K24FHEAP

CRCW12063K24FHEAP

Vishay / Dale

RES SMD 3.24K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.610.305

$0.06210

RNCF1206DKE221R

RNCF1206DKE221R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 221 OHM 0.5% 1/3W 1206

На залиха: 1.417.233

$0.07056

CRGCQ1210J220K

CRGCQ1210J220K

TE Connectivity AMP Connectors

CRGCQ 1210 220K 5%

На залиха: 454.545

$0.22000

RK73B1ERTTP200G

RK73B1ERTTP200G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 20 OHM 2% 1/10W 0402

На залиха: 4.861.448

$0.02057

RT1206WRB07237RL

RT1206WRB07237RL

Yageo

RES SMD 237 OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 86.269

$1.27507

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв