RG3216P-1303-D-T5

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RG3216P-1303-D-T5
Производителот
Susumu
Опис
RES SMD 130K OHM 0.5% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.04489
Листови со податоци онлајн
RG3216P-1303-D-T5 PDF
 • серија:RG
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:130 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.020" (0.50mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERJ-3GEYJ303V

ERJ-3GEYJ303V

Panasonic

RES SMD 30K OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RMCF0201JT13R0

RMCF0201JT13R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 13 OHM 5% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

CRCW120617R8FKTA

CRCW120617R8FKTA

Vishay / Dale

RES SMD 17.8 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 5.125.576

$0.01951

CR026911F

CR026911F

Meritek

RES SMD 6.91K OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 3.514.938

$0.02845

PLT0603Z6980LBTS

PLT0603Z6980LBTS

Vishay

RES SMD 698 OHM 0.01% 0.15W 0603

На залиха: 20.833

$6.24000

SR733ATTE100J

SR733ATTE100J

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 597.014

$0.16750

RCL12252R10FKEG

RCL12252R10FKEG

Vishay / Dale

RES SMD 2.1 OHM 2W 2512 WIDE

На залиха: 441.754

$0.22637

RNCF0805BTE220K

RNCF0805BTE220K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 220K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.724.137

$0.05800

CRCW1206240KFKEBC

CRCW1206240KFKEBC

Vishay / Dale

RES 240K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 12.180.267

$0.00821

RN73H1JTTD1490A10

RN73H1JTTD1490A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 149 OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 254.874

$0.39235

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв