RN73R2ATTD1010B05

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2ATTD1010B05
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 101 OHM 0.1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.50540
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:101 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±5ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2ATTD5300B05

RN73H2ATTD5300B05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 530 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 158.290

$0.63175

RCP0603B91R0JS2

RCP0603B91R0JS2

Vishay / Dale

RES SMD 91 OHM 5% 1.5W 0603

На залиха: 79.710

$1.38000

TNPU060368K0AZEN00

TNPU060368K0AZEN00

Vishay / Dale

RES SMD 68K OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 93.422

$1.17745

RMCF2512JT12R0

RMCF2512JT12R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 12 OHM 5% 1W 2512

На залиха: 333.333

$0.30000

RN73H1JTTD1622C50

RN73H1JTTD1622C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 16.2K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 992.063

$0.10080

ERA-3VPB1003V

ERA-3VPB1003V

Panasonic

RES 100K OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 677.369

$0.14763

RN73R2BTTD7323D50

RN73R2BTTD7323D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 732K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

RMCF0603FG182K

RMCF0603FG182K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 182K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H2BTTD1722F10

RN73H2BTTD1722F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 17.2K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 581.023

$0.17211

ERJ-P14J623U

ERJ-P14J623U

Panasonic

RES SMD 62K OHM 5% 1/2W 1210

На залиха: 416.666

$0.24000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв