SM4124JTR470

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SM4124JTR470
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 0.47 OHM 5% 2W 4124
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.45965
Листови со податоци онлајн
SM4124JTR470 PDF
 • серија:SM
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:470 mOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):2W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Moisture Resistant, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 275°C
 • пакет / куќиште:4124 J-Lead
 • добавувач уред пакет:4124
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.429" L x 0.240" W (10.90mm x 6.10mm)
 • висина - седење (макс):0.195" (4.95mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
MCS04020D2052BE100

MCS04020D2052BE100

Vishay / Beyschlag

RES SMD 20.5KOHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 600.384

$0.16656

RC0402F682CS

RC0402F682CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 6.8K OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 3.238.341

$0.03088

RS73F1JTTD3742C

RS73F1JTTD3742C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 37.4K OHM 0.25% 1/5W 0603

На залиха: 1.130.071

$0.08849

RG1005P-2490-B-T5

RG1005P-2490-B-T5

Susumu

RES SMD 249 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 212.765

$0.47000

RN73R2BTTD89R8A10

RN73R2BTTD89R8A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 89.8 OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 250.626

$0.39900

SG73S1ETTP7681D

SG73S1ETTP7681D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 7.68K OHM 0.5% 1/8W 0402

На залиха: 2.823.263

$0.03542

RN73H1ETTP2082C50

RN73H1ETTP2082C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 20.8K OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 952.380

$0.10500

ERJ-S1DF8R06U

ERJ-S1DF8R06U

Panasonic

RES 8.06 OHM 1% 3/4W 2010 SMD

На залиха: 762.892

$0.13108

KTR25JZPF1001

KTR25JZPF1001

ROHM Semiconductor

RES SMD 1K OHM 1% 1/3W 1210

На залиха: 227.272

$0.44000

RMCF0805FG27R4

RMCF0805FG27R4

Stackpole Electronics, Inc.

RES 27.4 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв