SG73P2ATTD1130F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SG73P2ATTD1130F
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 113 OHM 1% 1/4W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.02156
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:SG73P
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:113 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RCP0505B220RGEC

RCP0505B220RGEC

Vishay / Dale

RES SMD 220 OHM 2% 1.4W 0505

На залиха: 72.944

$1.50800

ERJ-U12J106U

ERJ-U12J106U

Panasonic

RES 10 M OHM 5% 3/4W 1812 SMD

На залиха: 1.606.167

$0.06226

D55342E07B10B0PWS

D55342E07B10B0PWS

Vishay / Dale

RES SMD 10K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 15.873

$9.45000

ERJ-U1TF7870U

ERJ-U1TF7870U

Panasonic

RES 787 OHM 1% 1W 2512 SMD

На залиха: 769.526

$0.12995

RT0402CRE072K4L

RT0402CRE072K4L

Yageo

RES SMD 2.4KOHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 2.482.005

$0.04029

PU5931JKN130U3L

PU5931JKN130U3L

Yageo

METAL SHUNT RESISTOR 5931 5% 225

На залиха: 78.014

$1.41000

RE1206DRE0730K9L

RE1206DRE0730K9L

Yageo

RES SMD 30.9K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 4.564.125

$0.02191

RCL1225196KFKEG

RCL1225196KFKEG

Vishay / Dale

RES SMD 196K OHM 2W 2512 WIDE

На залиха: 491.569

$0.20343

RNCF0402BKE91K0

RNCF0402BKE91K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 91K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 1.508.295

$0.06630

MMA02040D4641CB300

MMA02040D4641CB300

Vishay / Beyschlag

RES 4.64KOHM 0.25% 1/4W MELF0204

На залиха: 754.318

$0.13257

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв