CR0280R6F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CR0280R6F
Производителот
Meritek
Опис
RES SMD 80.6 OHM 1% 3/4W 2010
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.02845
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:CR
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:80.6 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.75W, 3/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:2010 (5025 Metric)
 • добавувач уред пакет:-
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RMCF2010FT95K3

RMCF2010FT95K3

Stackpole Electronics, Inc.

RES 95.3K OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 2.635.046

$0.03795

ERJ-6BWJR013V

ERJ-6BWJR013V

Panasonic

RES 0.013 OHM 5% 1/2W 0805

На залиха: 126.582

$0.79000

MCS04020C3402FE000

MCS04020C3402FE000

Vishay / Beyschlag

RES SMD 34K OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 3.571.428

$0.02800

RM12F4321CT

RM12F4321CT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

RES SMD 4.32K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 10.000.000

$0.01000

SG73S1JTTD2151D

SG73S1JTTD2151D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.15K OHM 0.5% 1/5W 0603

На залиха: 3.220.611

$0.03105

RK73B3ATTE183G

RK73B3ATTE183G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 18K OHM 2% 1W 2512

На залиха: 1.371.177

$0.07293

RN73H2ETTD1623A10

RN73H2ETTD1623A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 162K OHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 122.856

$0.81396

RCP2512B11R0JET

RCP2512B11R0JET

Vishay / Dale

RES SMD 11 OHM 5% 3.5W 2512

На залиха: 30.000

$4.00000

ERJ-S06F1273V

ERJ-S06F1273V

Panasonic

RES SMD 127K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 4.140.786

$0.02415

ESR18EZPF8062

ESR18EZPF8062

ROHM Semiconductor

RES SMD 80.6K OHM 1% 1/2W 1206

На залиха: 5.797.101

$0.01725

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв