WK73S2HTTE95L3F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
WK73S2HTTE95L3F
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 95.3M OHM 1% 1W 2010
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.12420
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:WK73S
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:95.3 mOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Wide 2010 (5025 Metric), 1020
 • добавувач уред пакет:1020
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RS73G1JTTD1333F

RS73G1JTTD1333F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 133K OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 1.906.941

$0.05244

RN73H1ETTP1131C10

RN73H1ETTP1131C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.13K OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 643.252

$0.15546

RN73R2ETTD1142B50

RN73R2ETTD1142B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 469.924

$0.21280

SMM02040C4649FB000

SMM02040C4649FB000

Vishay / Beyschlag

RES 46.4 OHM 1% 1/4W MELF 0204

На залиха: 3.759.398

$0.02660

RT1210CRD076K34L

RT1210CRD076K34L

Yageo

RES SMD 6.34KOHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 534.644

$0.18704

RN73H2BTTD34R4D50

RN73H2BTTD34R4D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 34.4 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

MCT06030D9311BP100

MCT06030D9311BP100

Vishay / Beyschlag

RES SMD 9.31KOHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 576.368

$0.17350

PHP00805H3650BBT1

PHP00805H3650BBT1

Vishay

RES SMD 365 OHM 0.1% 5/8W 0805

На залиха: 156.445

$0.63920

TNPW080575K0DEEA

TNPW080575K0DEEA

Vishay / Dale

RES 75K OHM 0.5% 1/5W 0805

На залиха: 1.851.851

$0.05400

RT0805CRD074R64L

RT0805CRD074R64L

Yageo

RES SMD 4.64 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 1.804.077

$0.05543

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв