RT0402DRD0722R1L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT0402DRD0722R1L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 22.1 OHM 0.5% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.02913
Листови со податоци онлајн
RT0402DRD0722R1L PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:22.1 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.014" (0.35mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RT1206CRB07143KL

RT1206CRB07143KL

Yageo

RES SMD 143K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 420.168

$0.23800

TNPW080533K0BXEN

TNPW080533K0BXEN

Vishay / Dale

RES 33K OHM 0.1% 1/5W 0805

На залиха: 363.108

$0.27540

CR2010-FX-2741ELF

CR2010-FX-2741ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 2.74K OHM 1% 1/2W 2010

На залиха: 1.380.262

$0.07245

RN731JTTD1623B25

RN731JTTD1623B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 162K OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 1.299.545

$0.07695

ERJ-14NF2702U

ERJ-14NF2702U

Panasonic

RES SMD 27K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 3.858.024

$0.02592

Y1121270R000B0R

Y1121270R000B0R

VPG Foil

RES SMD 270 OHM 0.1% 1/4W J LEAD

На залиха: 20.491

$6.34410

CRCW08053K90FKEAC

CRCW08053K90FKEAC

Vishay / Dale

RES 3.9K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 16.000.000

$0.00625

RC0402F1583CS

RC0402F1583CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 158K OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 3.238.341

$0.03088

AA1210FR-072R2L

AA1210FR-072R2L

Yageo

RES SMD 2.2 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 1.699.813

$0.05883

CRCW12101R69FKEAHP

CRCW12101R69FKEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 1.69 OHM 1% 3/4W 1210

На залиха: 661.288

$0.15122

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв