RK73G1JTTD8452D

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RK73G1JTTD8452D
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 84.5K OHM 0.5% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.04950
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RK73G
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:84.5 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R1JTTD5171A25

RN73R1JTTD5171A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.17K OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 404.040

$0.24750

ERJ-8ENF7501V

ERJ-8ENF7501V

Panasonic

RES SMD 7.5K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

CRCW0805430KFKEAHP

CRCW0805430KFKEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 430K OHM 1% 1/2W 0805

На залиха: 3.312.355

$0.03019

CRCW12064K02FKEAC

CRCW12064K02FKEAC

Vishay / Dale

RES 4.02K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RS73G2BTTD1782C

RS73G2BTTD1782C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 17.8K OHM 0.25% 1/3W 1206

На залиха: 681.059

$0.14683

RN73H2BTTD1100A05

RN73H2BTTD1100A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 110 OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 148.887

$0.67165

RCP2512B560RGS6

RCP2512B560RGS6

Vishay / Dale

RES SMD 560 OHM 2% 3.5W 2512

На залиха: 33.103

$3.62500

Y1121240R000B0R

Y1121240R000B0R

VPG Foil

RES SMD 240 OHM 0.1% 1/4W J LEAD

На залиха: 20.491

$6.34410

RN73H2BTTD9090C50

RN73H2BTTD9090C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 909 OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

RN73H2BTTD2402A10

RN73H2BTTD2402A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 24K OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 200.501

$0.49875

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв