RG1005N-4991-W-T1

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RG1005N-4991-W-T1
Производителот
Susumu
Опис
RES SMD 4.99K OHM 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.46084
Листови со податоци онлајн
RG1005N-4991-W-T1 PDF
 • серија:RG
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:4.99 kOhms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R2BTTD6123B50

RN73R2BTTD6123B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 612K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 744.047

$0.13440

RNCF0603BKE26R1

RNCF0603BKE26R1

Stackpole Electronics, Inc.

RES 26.1 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RN73R2BTTD72R3C10

RN73R2BTTD72R3C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 72.3 OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 454.545

$0.22000

PE0603DRF7T0R047L

PE0603DRF7T0R047L

Yageo

RES 0.047 OHM 0.5% 1/3W 0603

На залиха: 361.154

$0.27689

RN73R1JTTD36R0B25

RN73R1JTTD36R0B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 36 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RK73B1ETTP164G

RK73B1ETTP164G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 160K OHM 2% 1/10W 0402

На залиха: 5.659.309

$0.01767

MCT06030C3920FP50S

MCT06030C3920FP50S

Vishay / Beyschlag

RES 392 OHM 1% 1/8W 0603

На залиха: 6.325.110

$0.01581

RN73R2BTTD4483F25

RN73R2BTTD4483F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 448K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

RC2512JK-0710RL

RC2512JK-0710RL

Yageo

RES SMD 10 OHM 5% 1W 2512

На залиха: 204.081

$0.49000

TFCR0402-16W-E-2321BT-1K

TFCR0402-16W-E-2321BT-1K

Venkel LTD

RES 2.32K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 2.499.375

$0.04001

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв