RT1206WRB0741R2L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT1206WRB0741R2L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 41.2 OHM 0.05% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$1.27507
Листови со податоци онлајн
RT1206WRB0741R2L PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:41.2 Ohms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERJ-S1DF8R87U

ERJ-S1DF8R87U

Panasonic

RES 8.87 OHM 1% 3/4W 2010 SMD

На залиха: 762.892

$0.13108

RN73H2ATTD6571D25

RN73H2ATTD6571D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 6.57K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

ERJ-3EKF1742V

ERJ-3EKF1742V

Panasonic

RES SMD 17.4K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RK73G1ETTP3920D

RK73G1ETTP3920D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 392 OHM 0.5% 1/10W 0402

На залиха: 1.932.367

$0.05175

RN06B2402CT5-25

RN06B2402CT5-25

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

RES SMD 24K OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 3.333.333

$0.03000

AA1206FR-0715KL

AA1206FR-0715KL

Yageo

RES SMD 15K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 3.397.893

$0.02943

ERJ-P6WF31R6V

ERJ-P6WF31R6V

Panasonic

RES SMD 31.6 OHM 1% 1/2W 0805

На залиха: 1.219.958

$0.08197

SMA-A0207BTNT12K

SMA-A0207BTNT12K

TE Connectivity AMP Connectors

RES 12K OHM 0.1% 1W MELF 0207

На залиха: 67.484

$1.63000

RK73H1HTTC1500F

RK73H1HTTC1500F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 150 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

ERJ-8ENF3010V

ERJ-8ENF3010V

Panasonic

RES SMD 301 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв