WhatsApp Icon
TNPW04021K30DEED

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TNPW04021K30DEED
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 1.3K OHM 0.5% 1/10W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
16535
Листови со податоци онлајн
TNPW04021K30DEED PDF
 • серија:TNPW e3
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.3 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
M55342H06B154ERWS

M55342H06B154ERWS

Vishay / Dale

RES SMD 154K OHM 1% 0.15W 0705

На залиха: 6.176

RN73R1JTTD75R9D25

RN73R1JTTD75R9D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 75.9 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.361.655

RT1206BRD0712KL

RT1206BRD0712KL

Yageo

RES SMD 12K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 631.831

RQ73C2A549RBTD

RQ73C2A549RBTD

TE Connectivity AMP Connectors

RES 549 OHMS 0.1% 1/5W 0805

На залиха: 88.638

ERJ-S1TF1242U

ERJ-S1TF1242U

Panasonic

RES SMD 12.4K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 443.144

CRT0805-BY-1331ELF

CRT0805-BY-1331ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 1.33KOHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 688.895

352182KFT

352182KFT

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 82K OHM 1% 2W 2512

На залиха: 92.436

RG1005N-5491-W-T5

RG1005N-5491-W-T5

Susumu

RES SMD 5.49K OHM 1/16W 0402

На залиха: 127.643

ERJ-U01F88R7C

ERJ-U01F88R7C

Panasonic

RES 88.7 OHM 1% 1/20W 0201 SMD

На залиха: 1.277.302

RC0201DR-072K49L

RC0201DR-072K49L

Yageo

RES SMD 2.49KOHM 0.5% 1/20W 0201

На залиха: 2.897.710

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв