WhatsApp Icon
WSL1206R0750FTB

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
WSL1206R0750FTB
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 0.075 OHM 1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
15540
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:WSL
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:75 mOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Element
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±75ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 170°C
 • пакет / куќиште:-
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.035" (0.89mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RS73F2BTTD86R6F

RS73F2BTTD86R6F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 86.6 OHM 1% 1/3W 1206

На залиха: 990.982

RT0603WRC07931RL

RT0603WRC07931RL

Yageo

RES SMD 931 OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 297.212

RS73F2BTTD5600F

RS73F2BTTD5600F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 560 OHM 1% 1/3W 1206

На залиха: 990.982

RN73H1JTTD2700F50

RN73H1JTTD2700F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 270 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

RK73G1ETTP5100F

RK73G1ETTP5100F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 510 OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 2.525.252

TNPW08052K00BETA

TNPW08052K00BETA

Vishay / Dale

RES 2K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 348.092

73WL4R470F

73WL4R470F

CTS Corporation

RES 0.47 OHM 1% 3/4W 1206 WIDE

На залиха: 2.754.820

AT0402DRD07154RL

AT0402DRD07154RL

Yageo

RES SMD 154 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 2.972.651

RN73R2ETTD1302B25

RN73R2ETTD1302B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 375.939

RN73R2ETTD3050D100

RN73R2ETTD3050D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 582.852

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв