WhatsApp Icon
CRCW0603620KJNEAHP

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CRCW0603620KJNEAHP
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 620K OHM 5% 1/3W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
12390
Листови со податоци онлајн
CRCW0603620KJNEAHP PDF
 • серија:CRCW-HP
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:620 kOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.333W, 1/3W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RK73H1ETTP1104F

RK73H1ETTP1104F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.1M OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 1.000.000

ERJ-U12F5102U

ERJ-U12F5102U

Panasonic

RES 51K OHM 1% 3/4W 1812 SMD

На залиха: 1.069.976

RT0805BRC071K15L

RT0805BRC071K15L

Yageo

RES SMD 1.15K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 444.859

73L6R51G

73L6R51G

CTS Corporation

RES 0.51 OHM 2% 3/4W 2010

На залиха: 691.323

RN73R1JTTD65R7F10

RN73R1JTTD65R7F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 65.7 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 905.797

RN73R2ETTD5360C50

RN73R2ETTD5360C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 501.253

ERJ-S12F2260U

ERJ-S12F2260U

Panasonic

RES SMD 226 OHM 1% 3/4W 1812

На залиха: 1.003.310

RC0805FR-0710R7L

RC0805FR-0710R7L

Yageo

RES SMD 10.7 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

RN73R2ATTD3001C50

RN73R2ATTD3001C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 976.562

ERJ-H2GJ333X

ERJ-H2GJ333X

Panasonic

RES 33K OHM 5% 1/10W 0402

На залиха: 555.555

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв