WhatsApp Icon
RC0201DR-0728RL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RC0201DR-0728RL
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 28 OHM 0.5% 1/20W 0201
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
19774
Листови со податоци онлајн
RC0201DR-0728RL PDF
 • серија:RC_L
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:28 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.05W, 1/20W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:0201 (0603 Metric)
 • добавувач уред пакет:0201
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
 • висина - седење (макс):0.010" (0.26mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN73R2ATTD49R9D50

RN73R2ATTD49R9D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 49.9 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

PE2512FKE070R01L

PE2512FKE070R01L

Yageo

RES 0.01 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 166.666

TNPW060336K0BEEA

TNPW060336K0BEEA

Vishay / Dale

RES 36K OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 178.571

RG1608P-513-B-T5

RG1608P-513-B-T5

Susumu

RES SMD 51K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 208.333

RN73H2BTTD34R4F50

RN73H2BTTD34R4F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 34.4 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

RC2012F274CS

RC2012F274CS

Samsung Electro-Mechanics

RES SMD 270K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 769.230

RC0402DR-0734R8L

RC0402DR-0734R8L

Yageo

RES SMD 34.8 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 13.793.103

RN73H1ETTP8352B25

RN73H1ETTP8352B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 83.5K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 952.380

RN73H2BTTD1272D100

RN73H2BTTD1272D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 12.7K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

RC0805DR-07113RL

RC0805DR-07113RL

Yageo

RES SMD 113 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 6.949.270

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв