WhatsApp Icon
CMP1206AFX-5100ELF

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CMP1206AFX-5100ELF
Производителот
J.W. Miller / Bourns
Опис
RESHIGHPOWERA 1206 510R 1% 3/4W
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
16399
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:CMP-A
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:510 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.75W, 3/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
SR0805MR-7W22KL

SR0805MR-7W22KL

Yageo

RES 22K OHM 20% 1/4W 0805

На залиха: 4.442.470

CR016912F

CR016912F

Meritek

RES SMD 69.1K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 2.820.078

TNPW12065K76BECN

TNPW12065K76BECN

Vishay / Dale

RES 5.76K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 250.626

M55342K06B9B88RWS

M55342K06B9B88RWS

Vishay / Dale

RES SMD 9.88KOHM 0.1% 0.15W 0805

На залиха: 10.500

AT0402DRE0717K8L

AT0402DRE0717K8L

Yageo

RES SMD 17.8KOHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 2.972.651

RC1608F104CS

RC1608F104CS

Samsung Electro-Mechanics

RES SMD 100K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 12.406.947

AC2010FK-07481RL

AC2010FK-07481RL

Yageo

RES SMD 481 OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 2.229.157

M55342K06B4E75RT5V

M55342K06B4E75RT5V

Vishay / Dale

RES SMD 4.75K OHM 1% 0.15W 0705

На залиха: 75.914

RN731JTTD1271C50

RN731JTTD1271C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.27K OHM 0.25% 1/16W 0603

На залиха: 1.299.545

ERA-3VEB4991V

ERA-3VEB4991V

Panasonic

RES 4.99K OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 903.668

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв