PAT0603E2052BST1

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
PAT0603E2052BST1
Производителот
Vishay
Опис
RES SMD 20.5KOHM 0.1% 0.15W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.29700
Листови со податоци онлајн
PAT0603E2052BST1 PDF
 • серија:PAT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:20.5 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.15W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
 • висина - седење (макс):0.018" (0.46mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R2BTTD6980F25

RN73R2BTTD6980F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 698 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

RN73R2BTTD1762A10

RN73R2BTTD1762A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 17.6K OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 250.626

$0.39900

RN73H1JTTD2153F50

RN73H1JTTD2153F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 215K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RN73H2BTTD5602A25

RN73H2BTTD5602A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 56K OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 329.218

$0.30375

ERJ-P6WF1821V

ERJ-P6WF1821V

Panasonic

RES SMD 1.82K OHM 1% 1/2W 0805

На залиха: 1.219.958

$0.08197

RNCF0805DKE2K70

RNCF0805DKE2K70

Stackpole Electronics, Inc.

RES 2.7K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 3.112.356

$0.03213

PHP00603E5690BBT1

PHP00603E5690BBT1

Vishay

RES SMD 569 OHM 0.1% 3/8W 0603

На залиха: 167.084

$0.59850

RN731JTTD2101D10

RN731JTTD2101D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.1K OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 844.808

$0.11837

SR732HTTE2R74F

SR732HTTE2R74F

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 660.414

$0.15142

RN73R2ATTD8160D10

RN73R2ATTD8160D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 816 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 660.982

$0.15129

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв