CRCW25121R43FKEGHP

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CRCW25121R43FKEGHP
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 1.43 OHM 1% 1.5W 2512
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.78000
Листови со податоци онлајн
CRCW25121R43FKEGHP PDF
 • серија:CRCW-HP
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.43 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1.5W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:2512 (6432 Metric)
 • добавувач уред пакет:2512
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SG73P2BTTD432J

SG73P2BTTD432J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.3K OHM 5% 1/3W 1206

На залиха: 5.268.703

$0.01898

RN73R2ETTD8061D100

RN73R2ETTD8061D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 582.852

$0.17157

RT0603CRD07475RL

RT0603CRD07475RL

Yageo

RES SMD 475 OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.587.553

$0.06299

ERJ-HP6D33R2V

ERJ-HP6D33R2V

Panasonic

RES 33.2 OHM 0.5% 1/2W 0805

На залиха: 2.014.098

$0.04965

RN73R2BTTD3120A05

RN73R2BTTD3120A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 312 OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 187.969

$0.53200

RN73R2ETTD2342B50

RN73R2ETTD2342B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 469.924

$0.21280

RN73H2BTTD7320F50

RN73H2BTTD7320F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 732 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

RN73H2ATTD4122F100

RN73H2ATTD4122F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 41.2K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

ERJ-P08F5102V

ERJ-P08F5102V

Panasonic

RES SMD 51 KOHM 1% 2/3W 1206

На залиха: 3.258.390

$0.03069

RN73H2ETTD4753F100

RN73H2ETTD4753F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 475K OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 472.255

$0.21175

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв