RV0805E3402BBTB

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RV0805E3402BBTB
Производителот
Vishay / Sfernice
Опис
RV 0805 25PPM 34K 0.1% B TR250
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$5.53660
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RV
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:34 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.2W, 1/5W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Non-Inductive
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.075" L x 0.050" W (1.91mm x 1.27mm)
 • висина - седење (макс):0.025" (0.63mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SG73P2ETTD66R5F

SG73P2ETTD66R5F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 66.5 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 1.743.375

$0.05736

RN73H2ETTD1152D10

RN73H2ETTD1152D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 11.5K OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 417.972

$0.23925

RN73H2ATTD2672B50

RN73H2ATTD2672B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 26.7K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

$0.11340

RN73R2BTTD4643D50

RN73R2BTTD4643D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 464K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

CRCW06034K70FKTA

CRCW06034K70FKTA

Vishay / Dale

RES SMD 4.7K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 714.285

$0.14000

RN73R2ETTD1931C25

RN73R2ETTD1931C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 385.579

$0.25935

RMCF0805FT22R6

RMCF0805FT22R6

Stackpole Electronics, Inc.

RES 22.6 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RNCF0805BKE1M05

RNCF0805BKE1M05

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1.05M OHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 1.082.251

$0.09240

RNCF0805BTC5R60

RNCF0805BTC5R60

Stackpole Electronics, Inc.

RES 5.6 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.909.490

$0.05237

RG1608P-8252-W-T1

RG1608P-8252-W-T1

Susumu

RES SMD 82.5K OHM 1/10W 0603

На залиха: 571.787

$0.17489

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв