AF0805FR-071K2L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AF0805FR-071K2L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 1.2K OHM 1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.01294
Листови со податоци онлајн
AF0805FR-071K2L PDF
 • серија:AF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.2 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
M55342E06B14E0RWS

M55342E06B14E0RWS

Vishay / Dale

RES SMD 14K OHM 1% 0.15W 0705

На залиха: 10.500

$10.47600

RN73H1JTTD1841D25

RN73H1JTTD1841D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.84K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

SG73P1ETTP5603D

SG73P1ETTP5603D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 560K OHM 0.5% 1/8W 0402

На залиха: 2.823.263

$0.03542

RN73R2ATTD64R2C10

RN73R2ATTD64R2C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 64.2 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 454.545

$0.22000

RN73R1JTTD3240F25

RN73R1JTTD3240F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 324 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

RN731JTTD4022D50

RN731JTTD4022D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 40.2K OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

RN73R2BTTD3442D25

RN73R2BTTD3442D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 34.4K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

RK73B2HTTE433G

RK73B2HTTE433G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 43K OHM 2% 3/4W 2010

На залиха: 2.020.202

$0.04950

RT2512BKE07422RL

RT2512BKE07422RL

Yageo

RES SMD 422 OHM 0.1% 3/4W 2512

На залиха: 257.771

$0.38794

RG2012N-3322-W-T1

RG2012N-3322-W-T1

Susumu

RES SMD 33.2KOHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 298.552

$0.33495

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв