SM4124FT154R

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SM4124FT154R
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 154 OHM 1% 2W 4124
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.36250
Листови со податоци онлајн
SM4124FT154R PDF
 • серија:SM
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:154 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):2W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Moisture Resistant, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±20ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 275°C
 • пакет / куќиште:4124 J-Lead
 • добавувач уред пакет:4124
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.429" L x 0.240" W (10.90mm x 6.10mm)
 • висина - седење (макс):0.195" (4.95mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H1JTTD2493F50

RN73H1JTTD2493F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 249K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RN73H2ATTD6802F25

RN73H2ATTD6802F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 68K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

RNCF0805BTE63R4

RNCF0805BTE63R4

Stackpole Electronics, Inc.

RES 63.4 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.724.137

$0.05800

ERJ-UP3D1582V

ERJ-UP3D1582V

Panasonic

RES 15.8K OHM 0.5% 1.4W 0603

На залиха: 2.623.294

$0.03812

RCL061257R6FKEA

RCL061257R6FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 57.6 OHM 3/4W 1206 WIDE

На залиха: 2.204.099

$0.04537

RN73R2ETTD4592F100

RN73R2ETTD4592F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 601.503

$0.16625

RCS080521K5FKEA

RCS080521K5FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 21.5K OHM 1% 0.4W 0805

На залиха: 3.370.407

$0.02967

AR0805FR-0711K5L

AR0805FR-0711K5L

Yageo

RES SMD 11.5K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.271.455

$0.07865

AA0402FR-0728K7L

AA0402FR-0728K7L

Yageo

RES SMD 28.7K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 16.528.925

$0.00605

TNPW12062K20BXEA

TNPW12062K20BXEA

Vishay / Dale

RES 2.2K OHM 0.1% 2/5W 1206

На залиха: 300.751

$0.33250

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв