RN73R2BTTD5973C50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2BTTD5973C50
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 597K OHM 0.25% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.13440
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:597 kOhms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2ATTD19R3B25

RN73H2ATTD19R3B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 19.3 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

$0.11340

RT0402DRD07464RL

RT0402DRD07464RL

Yageo

RES SMD 464 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 3.432.887

$0.02913

RK73H1ERTTP6343F

RK73H1ERTTP6343F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 634K OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 6.706.908

$0.01491

MCS04020D2101BE100

MCS04020D2101BE100

Vishay / Beyschlag

RES SMD 2.1K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 600.384

$0.16656

RN73R1ETTP5902C25

RN73R1ETTP5902C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 59K OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 1.059.322

$0.09440

RN73H2ETTD1051A25

RN73H2ETTD1051A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.05K OHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 226.469

$0.44156

RN73H2ATTD2100F10

RN73H2ATTD2100F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 210 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 581.023

$0.17211

CPF0805B11K3E1

CPF0805B11K3E1

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 11.3KOHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 848.248

$0.11789

RS73G2ATTD19R6B

RS73G2ATTD19R6B

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 19.6 OHM 0.1% 1/4W 0805

На залиха: 1.006.441

$0.09936

PWR4525WR560J

PWR4525WR560J

J.W. Miller / Bourns

RES 0.56 OHM 5% 2W 4525

На залиха: 133.333

$0.75000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв