SMM02040C7879FB000

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SMM02040C7879FB000
Производителот
Vishay / Beyschlag
Опис
RES 78.7 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.02660
Листови со податоци онлајн
SMM02040C7879FB000 PDF
 • серија:SMM0204
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:78.7 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:MELF, 0204
 • добавувач уред пакет:Mini MELF
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2ETTD6651D25

RN73H2ETTD6651D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 6.65K OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 472.255

$0.21175

RN73H2ETTD6202A10

RN73H2ETTD6202A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 62K OHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 122.856

$0.81396

RN73R2ATTD30R5D25

RN73R2ATTD30R5D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 30.5 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.915.708

$0.05220

CRCW0603121RFKEAHP

CRCW0603121RFKEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 121 OHM 1% 1/3W 0603

На залиха: 588.235

$0.17000

SG73P2ATTD3322D

SG73P2ATTD3322D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 33.2K OHM 0.5% 1/4W 0805

На залиха: 3.050.640

$0.03278

RC0201FR-07340KL

RC0201FR-07340KL

Yageo

RES SMD 340K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

ERJ-U06F52R3V

ERJ-U06F52R3V

Panasonic

RES 52.3 OHM 1% 1/8W 0805 SMD

На залиха: 4.997.501

$0.02001

ERJ-12ZYJ185U

ERJ-12ZYJ185U

Panasonic

RES SMD 1.8M OHM 5% 3/4W 2010

На залиха: 357.142

$0.28000

ERJ-P06F11R0V

ERJ-P06F11R0V

Panasonic

RES SMD 11 OHM 1% 1/2W 0805

На залиха: 4.967.709

$0.02013

RG1608P-7321-B-T5

RG1608P-7321-B-T5

Susumu

RES SMD 7.32KOHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.758.705

$0.05686

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв