AA1206FR-071R27L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AA1206FR-071R27L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 1.27 OHM 1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.05593
Листови со податоци онлајн
AA1206FR-071R27L PDF
 • серија:AA
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.27 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERJ-P03F3402V

ERJ-P03F3402V

Panasonic

RES SMD 34 KOHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 2.424.242

$0.04125

RN73H2ETTD8162A25

RN73H2ETTD8162A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 81.6K OHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 226.469

$0.44156

M55342E06B1B49RT5

M55342E06B1B49RT5

Vishay / Dale

RES SMD 1.49KOHM 0.1% 0.15W 0805

На залиха: 66.897

$1.64430

WSL2512R0500FBA

WSL2512R0500FBA

Vishay / Dale

RES 0.05 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 114.403

$0.87410

RN73H1JTTD3092B05

RN73H1JTTD3092B05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 30.9K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 158.290

$0.63175

CRCW0805576KFKEAHP

CRCW0805576KFKEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 576K OHM 1% 1/2W 0805

На залиха: 3.312.355

$0.03019

RN73R2ATTD3320A25

RN73R2ATTD3320A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 332 OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 404.040

$0.24750

RN73R2BTTD3052A25

RN73R2BTTD3052A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 30.5K OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 404.040

$0.24750

RS73F1JTTD2401F

RS73F1JTTD2401F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.4K OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 1.906.941

$0.05244

RK73H2ATTD1002D

RK73H2ATTD1002D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 10K OHM 0.5% 1/4W 0805

На залиха: 454.545

$0.22000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв