M55342E12B2B34CBS

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
M55342E12B2B34CBS
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 2.34KOHM 0.1% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$11.01600
Листови со податоци онлајн
M55342E12B2B34CBS PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55342, RM0603
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:2.34 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Military, Non-Inductive
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
 • висина - седење (макс):0.033" (0.84mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R2ETTD9420D10

RN73R2ETTD9420D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 504.617

$0.19817

RN73R2BTTD6261F25

RN73R2BTTD6261F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 6.26K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

RK73G1JTTD1273C

RK73G1JTTD1273C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 127K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.782.531

$0.05610

RN73R2BTTD64R2F100

RN73R2BTTD64R2F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 64.2 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

RQ73C1E9K09BTD

RQ73C1E9K09BTD

TE Connectivity AMP Connectors

RES 9.09 KOHMS 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 133.333

$0.75000

ERJ-2RKD3323X

ERJ-2RKD3323X

Panasonic

RES 332K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 8.635.578

$0.01158

RMCF0201JT47R0

RMCF0201JT47R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 47 OHM 5% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RNCF0603DTE30K1

RNCF0603DTE30K1

Stackpole Electronics, Inc.

RES 30.1K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 769.230

$0.13000

RP73D2A23R7BTDF

RP73D2A23R7BTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 23.7 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 390.548

$0.25605

TNPW06039K09FETA

TNPW06039K09FETA

Vishay / Dale

RES 9.09K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.481.481

$0.06750

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв