ERA-6VPB4422V

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERA-6VPB4422V
Производителот
Panasonic
Опис
RES 44.2K OHM 0.1% 1/4W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.17689
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:ERA-6V
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:44.2 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±15ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
AT0603CRD0719R6L

AT0603CRD0719R6L

Yageo

RES SMD 19.6OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.731

$0.09118

RS73G1JTTD6810F

RS73G1JTTD6810F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 681 OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 1.906.941

$0.05244

WK73S2JTTER10J

WK73S2JTTER10J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 100M OHM 5% 1W 1812

На залиха: 678.012

$0.14749

RS73G2ATTD1102F

RS73G2ATTD1102F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 11K OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 1.564.700

$0.06391

TNPW120621R5BEEA

TNPW120621R5BEEA

Vishay / Dale

RES 21.5 OHM 0.1% 2/5W 1206

На залиха: 326.904

$0.30590

RG2012V-4750-W-T1

RG2012V-4750-W-T1

Susumu

RES SMD 475 OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 106.443

$1.03341

AT0805DRD075K11L

AT0805DRD075K11L

Yageo

RES SMD 5.11K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.400.560

$0.07140

ERA-6AED561V

ERA-6AED561V

Panasonic

RES 560 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

ERJ-U0XF5762Y

ERJ-U0XF5762Y

Panasonic

RES 57.6K OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 1.638.806

$0.06102

CRCW2512732KFKTG

CRCW2512732KFKTG

Vishay / Dale

RES SMD 732K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 836.540

$0.11954

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв