MMA02040C2150FA300

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MMA02040C2150FA300
Производителот
Vishay / Beyschlag
Опис
RES 215 OHM 1% 2/5W MELF 0204
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.03300
Листови со податоци онлајн
MMA02040C2150FA300 PDF
 • серија:MMA - Professional
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:215 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.4W, 2/5W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:MELF, 0204
 • добавувач уред пакет:0204
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RCS0603J1R2CS

RCS0603J1R2CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 1.2 OHM 5% 1/20W 0201

На залиха: 12.285.012

$0.00814

RN73R1ETTP1421D10

RN73R1ETTP1421D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.42K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 905.797

$0.11040

AF1210JR-0720RL

AF1210JR-0720RL

Yageo

RES SMD 20 OHM 5% 1/2W 1210

На залиха: 2.920.560

$0.03424

CRCW12061R50FNTA

CRCW12061R50FNTA

Vishay / Dale

RES SMD 1.5 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 5.125.576

$0.01951

RC2512FK-0722R6L

RC2512FK-0722R6L

Yageo

RES SMD 22.6 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 1.638.269

$0.06104

RT0603CRE07390KL

RT0603CRE07390KL

Yageo

RES SMD 390KOHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 2.034.587

$0.04915

RN73R1ETTP1301C25

RN73R1ETTP1301C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.3K OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 1.059.322

$0.09440

RN73R2BTTD1721F50

RN73R2BTTD1721F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.72K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

RC0402F162CS

RC0402F162CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 1.6K OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 3.238.341

$0.03088

RT0805DRE077R15L

RT0805DRE077R15L

Yageo

RES SMD 7.15 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 5.892.751

$0.01697

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв