CRGH0603F487K

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CRGH0603F487K
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES SMD 487K OHM 1% 1/5W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.00909
Листови со податоци онлајн
CRGH0603F487K PDF
 • серија:CRGH, Neohm
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:487 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.2W, 1/5W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RCP2512W2K00GEC

RCP2512W2K00GEC

Vishay / Dale

RES SMD 2K OHM 2% 3.5W 2512

На залиха: 45.197

$2.43376

RN73H2ETTD8161C10

RN73H2ETTD8161C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 8.16K OHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 235.698

$0.42427

HV732BTTD1244F

HV732BTTD1244F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.24M OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.073.537

$0.09315

D55342K07B1B96PTS

D55342K07B1B96PTS

Vishay / Dale

RES SMD 1.96K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 19.651

$6.61520

PE1206DRF7W0R04L

PE1206DRF7W0R04L

Yageo

RES 0.04 OHM 0.5% 1/2W 1206

На залиха: 481.533

$0.20767

RN73R1JTTD38R3C50

RN73R1JTTD38R3C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 38.3 OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.491

$0.09120

RN73H2ETTD2232D10

RN73H2ETTD2232D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 22.3K OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 417.972

$0.23925

ERJ-3EKF8451V

ERJ-3EKF8451V

Panasonic

RES SMD 8.45K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H2ETTD2083B10

RN73H2ETTD2083B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 208K OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 200.501

$0.49875

RK73H2BRTTD2101F

RK73H2BRTTD2101F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.1K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 3.050.640

$0.03278

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв