CHP2512LR470JBT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CHP2512LR470JBT
Производителот
Vishay / Sfernice
Опис
RES SMD THICK FILM 2512
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$6.23220
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:*
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:-
 • толеранција:-
 • моќност (вати):-
 • составот:-
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:-
 • Работна температура:-
 • пакет / куќиште:-
 • добавувач уред пакет:-
 • оценки:-
 • големина / димензија:-
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:-
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
M55342K03B16B7RT1

M55342K03B16B7RT1

Vishay / Dale

RES SMD 16.7K OHM 0.1% 1/5W 1005

На залиха: 58.356

$1.88496

RK73G1ETTP9100D

RK73G1ETTP9100D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 910 OHM 0.5% 1/10W 0402

На залиха: 2.020.202

$0.04950

RK73H2ETTD9310F

RK73H2ETTD9310F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 931 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 3.607.503

$0.02772

TNPW06032K15BETA

TNPW06032K15BETA

Vishay / Dale

RES 2.15K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 348.092

$0.28728

RN73H2ETTD3093B50

RN73H2ETTD3093B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 309K OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 370.370

$0.27000

PTN1206E5761BST1

PTN1206E5761BST1

Vishay

RES SMD 5.76K OHM 0.1% 0.4W 1206

На залиха: 170.881

$0.58520

RN73R1JTTD1143B50

RN73R1JTTD1143B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 114K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.491

$0.09120

RS73F2ATTD2260C

RS73F2ATTD2260C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 226 OHM 0.25% 1/4W 0805

На залиха: 1.006.441

$0.09936

TFCR0603-10W-C-2371DT-1K

TFCR0603-10W-C-2371DT-1K

Venkel LTD

RES 2.37K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 10.427.528

$0.00959

RMCF0805JT1M80

RMCF0805JT1M80

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1.8M OHM 5% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв