RN73R2BTTD4372F10

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2BTTD4372F10
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 43.7K OHM 1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.13860
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:43.7 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
AA1206FR-0756KL

AA1206FR-0756KL

Yageo

RES SMD 56K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 3.397.893

$0.02943

RN73R1JTTD94R2C25

RN73R1JTTD94R2C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 94.2 OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.491

$0.09120

CR1206-FX-7322ELF

CR1206-FX-7322ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 73.2K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 11.507.479

$0.00869

RN73R1JTTD1132B25

RN73R1JTTD1132B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 11.3K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RK73H2ARTTD2430D

RK73H2ARTTD2430D

KOA Speer Electronics, Inc.

ANTI SULFURATION PRECISION CHIP

На залиха: 2.319.109

$0.04312

RT2010DKE071KL

RT2010DKE071KL

Yageo

RES SMD 1K OHM 0.5% 1/2W 2010

На залиха: 409.165

$0.24440

RN73R2ATTD6491B50

RN73R2ATTD6491B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 6.49K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 976.562

$0.10240

RC1608F5112CS

RC1608F5112CS

Samsung Electro-Mechanics

RES SMD 51.1K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 12.406.947

$0.00806

AC2512FK-0741K2L

AC2512FK-0741K2L

Yageo

RES SMD 41.2K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 1.137.785

$0.08789

AF0603FR-076M2L

AF0603FR-076M2L

Yageo

RES SMD 6.2M OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 9.560.229

$0.01046

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв