SMM02040D2673DB000

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SMM02040D2673DB000
Производителот
Vishay / Beyschlag
Опис
RES 267K OHM 0.5% 1/4W MELF 0204
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.08645
Листови со податоци онлајн
SMM02040D2673DB000 PDF
 • серија:SMM0204
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:267 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:MELF, 0204
 • добавувач уред пакет:Mini MELF
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CPF-A-0603B30RE1

CPF-A-0603B30RE1

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 30 OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 836.820

$0.11950

RCP0505W68R0GEC

RCP0505W68R0GEC

Vishay / Dale

RES SMD 68 OHM 2% 1.4W 0505

На залиха: 72.944

$1.50800

RT0805WRB073K9L

RT0805WRB073K9L

Yageo

RES SMD 3.9K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 154.223

$0.64841

RN73H1JTTD1323C25

RN73H1JTTD1323C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 132K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 992.063

$0.10080

ESR25JZPF30R0

ESR25JZPF30R0

ROHM Semiconductor

RES SMD 30 OHM 1% 2/3W 1210

На залиха: 1.623.903

$0.06158

CRCW1206360RFKEA

CRCW1206360RFKEA

Vishay / Dale

RES SMD 360 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R2ATTD1431B50

RN73R2ATTD1431B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.43K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 976.562

$0.10240

RN731JTTD1060D25

RN731JTTD1060D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 106 OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

RN73R2ATTD5972B05

RN73R2ATTD5972B05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 59.7K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 197.863

$0.50540

RK73B1JRTTD114J

RK73B1JRTTD114J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 110K OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 5.727.376

$0.01746

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв