SG732ETTD271K

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SG732ETTD271K
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 270 OHM 10% 1/2W 1210
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.05736
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:SG73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:270 Ohms
 • толеранција:±10%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RT0805CRD07845KL

RT0805CRD07845KL

Yageo

RES SMD 845K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 1.519.064

$0.06583

AF1210FR-07243KL

AF1210FR-07243KL

Yageo

RES SMD 243K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 2.718.868

$0.03678

SR73W3ATTE5R23F

SR73W3ATTE5R23F

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 450.227

$0.22211

RN73H1JTTD10R9F100

RN73H1JTTD10R9F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 10.9 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

73L7R20F

73L7R20F

CTS Corporation

RES 0.2 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 274.235

$0.36465

PHP00805H69R8BST1

PHP00805H69R8BST1

Vishay

RES SMD 69.8 OHM 0.1% 5/8W 0805

На залиха: 156.445

$0.63920

M55342K11B31E6RWSV

M55342K11B31E6RWSV

Vishay / Dale

RES SMD 31.6K OHM 1% 1/20W 0402

На залиха: 8.414

$13.07200

TRR18EZPF1001

TRR18EZPF1001

ROHM Semiconductor

RES SMD 1K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 217.391

$0.46000

RG1005P-1051-D-T10

RG1005P-1051-D-T10

Susumu

RES SMD 1.05KOHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 7.342.143

$0.01362

WK73R2ATTD4020F

WK73R2ATTD4020F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 402 OHM 1% 1W 0805

На залиха: 2.760.905

$0.03622

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв