RN73H1JTTD2462D50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H1JTTD2462D50
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 24.6K OHM 0.5% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.06560
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:24.6 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
HV73V1JTTD1243F

HV73V1JTTD1243F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 124K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 934.055

$0.10706

RG2012N-4020-B-T5

RG2012N-4020-B-T5

Susumu

RES SMD 402 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 511.482

$0.19551

RN73R1ETTP10R6D50

RN73R1ETTP10R6D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 10.6 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 1.508.295

$0.06630

TNPW06036K81BEEN

TNPW06036K81BEEN

Vishay / Dale

RES 6.81K OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 322.061

$0.31050

RN73R2BTTD1762B10

RN73R2BTTD1762B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 17.6K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 336.700

$0.29700

WK73R1JTTD560J

WK73R1JTTD560J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 56 OHM 5% 1/2W 0603

На залиха: 3.863.987

$0.02588

RK73G2ATTD5902F

RK73G2ATTD5902F

KOA Speer Electronics, Inc.

THICKFILM RESISTOR 0805

На залиха: 2.898.550

$0.03450

RN731JTTD7500D10

RN731JTTD7500D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 750 OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 844.808

$0.11837

SG73P1JTTD5903D

SG73P1JTTD5903D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 590K OHM 0.5% 1/3W 0603

На залиха: 3.220.611

$0.03105

RNCF0805DKE21K5

RNCF0805DKE21K5

Stackpole Electronics, Inc.

RES 21.5K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 3.267.973

$0.03060

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв