RNCF0805BKE68R1

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNCF0805BKE68R1
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 68.1 OHM 0.1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.09240
Листови со податоци онлајн
RNCF0805BKE68R1 PDF
 • серија:RNCF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:68.1 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
KTR03EZPJ564

KTR03EZPJ564

ROHM Semiconductor

RES SMD 560K OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 6.393.861

$0.01564

RN73R2ATTD1062C10

RN73R2ATTD1062C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 10.6K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 454.545

$0.22000

RN731JTTD5110F100

RN731JTTD5110F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 511 OHM 1% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

SMM02040C1879FB300

SMM02040C1879FB300

Vishay / Beyschlag

RES 18.7 OHM 1% 1/4W MELF 0204

На залиха: 3.189.792

$0.03135

RS73F2ATTD91R0D

RS73F2ATTD91R0D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 91 OHM 0.5% 1/4W 0805

На залиха: 1.564.700

$0.06391

WK73S2BTTD33L0F

WK73S2BTTD33L0F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 33M OHM 1% 3/4W 1206

На залиха: 1.006.441

$0.09936

KTR18EZPJ4R7

KTR18EZPJ4R7

ROHM Semiconductor

RES SMD 4.7 OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 5.878.894

$0.01701

CRCW08051K00FKECC

CRCW08051K00FKECC

Vishay / Dale

RES 1K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 16.000.000

$0.00625

CRGH2512J33R

CRGH2512J33R

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 33 OHM 5% 2W 2512

На залиха: 816.659

$0.12245

RN73H2ETTD1291C10

RN73H2ETTD1291C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.29K OHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 235.698

$0.42427

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв