PE1206FRF470R025L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
PE1206FRF470R025L
Производителот
Yageo
Опис
RES 0.025 OHM 1% 1W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.27611
Листови со податоци онлајн
PE1206FRF470R025L PDF
 • серија:PE
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:25 mOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Metal Foil
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 170°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.035" (0.89mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRCW20102R70FKEFHP

CRCW20102R70FKEFHP

Vishay / Dale

RES SMD 2.7 OHM 1% 1W 2010

На залиха: 600.853

$0.16643

WK73R1JTTD1072F

WK73R1JTTD1072F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 10.7K OHM 1% 1/2W 0603

На залиха: 3.220.611

$0.03105

RN73R2BTTD1691D10

RN73R2BTTD1691D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.69K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 660.982

$0.15129

S1-47RF1

S1-47RF1

Riedon

RES SMD 47 OHM 1% 1/2W 1913

На залиха: 119.474

$0.83700

RN73H2ETTD2293A25

RN73H2ETTD2293A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 229K OHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 226.469

$0.44156

RS73G2ATTD1003D

RS73G2ATTD1003D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 100K OHM 0.5% 1/4W 0805

На залиха: 1.564.700

$0.06391

RN73H2ATTD1693D10

RN73H2ATTD1693D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 169K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 542.740

$0.18425

CRGH2512F48R7

CRGH2512F48R7

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 48.7 OHM 1% 2W 2512

На залиха: 519.022

$0.19267

RN73H2ETTD5831F25

RN73H2ETTD5831F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.83K OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

$0.20625

TNPW06033K24BEEN

TNPW06033K24BEEN

Vishay / Dale

RES 3.24K OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 322.061

$0.31050

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв