ERA-2ARB1651X

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERA-2ARB1651X
Производителот
Panasonic
Опис
RES SMD 1.65KOHM 0.1% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
7992
Единечната цена
$0.71000
Листови со податоци онлајн
ERA-2ARB1651X PDF
 • серија:ERA-2A
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.65 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SG73P2ATTD185J

SG73P2ATTD185J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.8M OHM 5% 1/4W 0805

На залиха: 6.821.282

$0.01466

RT0805WRB0728K7L

RT0805WRB0728K7L

Yageo

RES SMD 28.7KOHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 150.820

$0.66304

RS73G1JTTD1783F

RS73G1JTTD1783F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 178K OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 1.906.941

$0.05244

CHP2512K4990DBT

CHP2512K4990DBT

Vishay / Sfernice

RES SMD THICK FILM 2512

На залиха: 18.353

$7.62780

TNPW0402402RBHED

TNPW0402402RBHED

Vishay / Dale

RES 402 OHM 0.1% 1/10W 0402

На залиха: 469.924

$0.21280

RN73R1JTTD1011B10

RN73R1JTTD1011B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.01K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 484.848

$0.20625

RG3216N-1331-B-T5

RG3216N-1331-B-T5

Susumu

RES SMD 1.33K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 358.037

$0.27930

RS73F2BTTD2434F

RS73F2BTTD2434F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.43M OHM 1% 1/3W 1206

На залиха: 990.982

$0.10091

RN731JTTD2290B50

RN731JTTD2290B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 229 OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 1.299.545

$0.07695

ERJ-T08J224V

ERJ-T08J224V

Panasonic

RES SMD 220K OHM 5% 1/3W 1206

На залиха: 3.696.857

$0.02705

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв