PTN1206E2912BST1

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
PTN1206E2912BST1
Производителот
Vishay
Опис
RES SMD 29.1K OHM 0.1% 0.4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.58520
Листови со податоци онлајн
PTN1206E2912BST1 PDF
 • серија:PTN
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:29.1 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.4W, 2/5W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.033" (0.84mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
WK73R1ETTP2703F

WK73R1ETTP2703F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 270K OHM 1% 1/3W 0402

На залиха: 4.140.786

$0.02415

ERJ-3GEYJ2R2V

ERJ-3GEYJ2R2V

Panasonic

RES SMD 2.2 OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R2ATTD1871B50

RN73R2ATTD1871B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.87K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 976.562

$0.10240

RT1210WRD073K01L

RT1210WRD073K01L

Yageo

RES SMD 3.01KOHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 103.781

$1.05992

KTR10EZPF3400

KTR10EZPF3400

ROHM Semiconductor

RES SMD 340 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 555.555

$0.18000

RK73B1JTTD241J

RK73B1JTTD241J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 240 OHM 5% 1/8W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H2ETTD3971D50

RN73H2ETTD3971D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.97K OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 472.255

$0.21175

RK73H1HTTC1213F

RK73H1HTTC1213F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 121K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

Y14870R04400F9R

Y14870R04400F9R

VPG Foil

RES 0.044 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 38.393

$3.12550

TNPW06036K49DHEA

TNPW06036K49DHEA

Vishay / Dale

RES 6.49K OHM 0.5% 1/8W 0603

На залиха: 2.004.811

$0.04988

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв