RMCF0402FT8R66

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RMCF0402FT8R66
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 8.66 OHM 1% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
5679
Единечната цена
$0.10000
Листови со податоци онлајн
RMCF0402FT8R66 PDF
 • серија:RMCF
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:8.66 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
M55342K03B4B99RTS

M55342K03B4B99RTS

Vishay / Dale

RES SMD 4.99K OHM 0.1% 1/5W 1005

На залиха: 19.651

$6.61520

M55342E06B24B0RT5

M55342E06B24B0RT5

Vishay / Dale

RES SMD 24K OHM 0.1% 0.15W 0705

На залиха: 66.897

$1.64430

AC1210FR-07107KL

AC1210FR-07107KL

Yageo

RES SMD 107K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 2.844.141

$0.03516

ERA-3VEB68R1V

ERA-3VEB68R1V

Panasonic

RES 68.1 OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 903.668

$0.11066

CRGV0603F210K

CRGV0603F210K

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 210K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 10.040.160

$0.00996

RM14F23R7CT

RM14F23R7CT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

RES SMD 23.7 OHM 1% 1/3W 1210

На залиха: 5.000.000

$0.02000

CPF0603B5K23E

CPF0603B5K23E

TE Connectivity AMP Connectors

RES 5.23 KOHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 975.229

$0.10254

RN73R2ETTD1320D50

RN73R2ETTD1320D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 601.503

$0.16625

RT0603CRE07442RL

RT0603CRE07442RL

Yageo

RES SMD 442 OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 2.059.308

$0.04856

RT0402BRD0763R4L

RT0402BRD0763R4L

Yageo

RES SMD 63.4 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 2.456.398

$0.04071

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв