ERJ-U12F7502U

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-U12F7502U
Производителот
Panasonic
Опис
RES 75K OHM 1% 3/4W 1812 SMD
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.09346
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:ERJ-U12
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:75 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.75W, 3/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • добавувач уред пакет:1812
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RK73B3ATTE102G

RK73B3ATTE102G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1K OHM 2% 1W 2512

На залиха: 1.371.177

$0.07293

PT0402FR-7W0R42L

PT0402FR-7W0R42L

Yageo

RES 0.42 OHM 1% 1/8W 0402

На залиха: 1.471.453

$0.06796

RN73H2BTTD9651B10

RN73H2BTTD9651B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 9.65K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 273.410

$0.36575

SG73S2BTTD152G

SG73S2BTTD152G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.5K OHM 2% 1/3W 1206

На залиха: 2.942.907

$0.03398

MCT0603MD2001DP500

MCT0603MD2001DP500

Vishay / Beyschlag

RES 2K OHM 0.5% 0.15W 0603

На залиха: 2.339.181

$0.04275

RK73G1JTTD7321D

RK73G1JTTD7321D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 7.32K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 2.020.202

$0.04950

RCWE102063L4FKEA

RCWE102063L4FKEA

Vishay / Dale

RES 0.0634 OHM 2W 2010 WIDE

На залиха: 549.450

$0.18200

RS73G1JTTD1101B

RS73G1JTTD1101B

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.1K OHM 0.1% 1/5W 0603

На залиха: 1.130.071

$0.08849

RN73H2BTTD2262B50

RN73H2BTTD2262B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 22.6K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

RN73H1JTTD2552C10

RN73H1JTTD2552C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 25.5K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 346.140

$0.28890

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв