RN73R1JTTD3403D100

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R1JTTD3403D100
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 340K OHM 0.5% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.05440
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:340 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CR041721F

CR041721F

Meritek

RES SMD 1.72K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 6.978.367

$0.01433

TNPW0805300KBEEA

TNPW0805300KBEEA

Vishay / Dale

RES 300K OHM 0.1% 1/5W 0805

На залиха: 135.135

$0.74000

CPF0805B1K15E

CPF0805B1K15E

TE Connectivity AMP Connectors

RES 1.15 KOHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 945.358

$0.10578

RN731JTTD1842F100

RN731JTTD1842F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 18.4K OHM 1% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

RN73H2ETTD5230F25

RN73H2ETTD5230F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 523 OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

$0.20625

RN73H1ETTP5762B50

RN73H1ETTP5762B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 57.6K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 952.380

$0.10500

RN73H2ATTD6340B25

RN73H2ATTD6340B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 634 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

$0.11340

RT1206CRC07274KL

RT1206CRC07274KL

Yageo

RES SMD 274K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 836.400

$0.11956

PTN1206E96R5BST1

PTN1206E96R5BST1

Vishay

RES SMD 96.5 OHM 0.1% 0.4W 1206

На залиха: 170.881

$0.58520

RN73C2A412RBTG

RN73C2A412RBTG

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 412 OHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 102.593

$0.97472

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв